Archiwum aktualności na rok szkolny 2011/2012

Quiz dotyczący bezpieczeństwa w gr V

2012-04-16
Dzisiaj tj.16.04.2012r w najstarszej grupie wiekowej u ,,Smerfów"odbyło się sprawdzenie wiadomości i umiejętności dzieci z wcześniej zdobytej wiedzy dotyczącej zasad bezpieczeństwa.Pod czujnym okiem strazników miejskich z Referatu Profilaktyki SM odbył się quiz tematyczny pod hasłem ,,Bezpieczny Przedszkolak". Dwie 10-osobowe konkurencyjne druĹźyny ,,białych" i ,,zielonych" rywalizowały ze sobą udzielając prawidłowych odpowiedzi, bądĹź wykonując przydzielone im zadanie. Wszystkie poprawnie wykonane zadania i polecenia punktowane były w/g wcześniej przyjętych kryteriów. Rywalizacja pomiędzy druĹźynami była bardzo emocjonująca. W rezultacie po sprawdzeniu zadań i przeliczeniu punktów okazało się, Ĺźe nie ma przegranych. Jury w składzie: straĹźnik Jacek Gronowski i st. straĹźnik Waldemar Sypuła ogłosili remis. Na zakończenie quizu kaĹźdy jego uczestnik otrzymał drobny upominek. Fundatorem nagród była StraĹź Miejska miasta Krakowa.
Okazuje się, Ĺźe cykliczne spotkania organizowane z przedstawicielami słuĹźb mundurowych i ratownikami medycznymi, pogadanki, filmy edukacyjne, prelekcje oraz zajęcia wych-dydaktyczne przeprowadzane przez nauczycieli mają sens i przynoszą oczekiwane rezultaty w postaci duĹźej wiedzy i umiejętności w zakresie zasad bezpieczeństwa, które posiadają nasze przedszkoalki.

Warsztaty plastyczne w gr I ,,Krasnoludki"

2012-04-01
27 marca 2012 r odbyły się w grupie I warsztaty plastyczne z udziałem rodziców pod hasłem ,,Mali i duzi artyśi".Celem warsztatów było stworzenie moĹźliwości swobodnego działania podczas tworzenia pracy plastycznej. Zadaniem zaś uczestników warsztatów było wspólne działanie i wykonanie na bazie papieru szarego postaci ,,wesołego przedszkolaka".Uczestnicy wykorzystali w swojej pracy róĹźne dostępne materiały i pomoce oraz swój orginalny pomysł.Efekt wspólnej pracy rodzica i dziecka moĹźna zobaczyć w zakłade galeria.

Polskie tańce narodowe w przedszkolu – warsztaty muzyczne

2012-03-23
21.03.2012r odwiedzili nas w przedszkolu muzycy z Agencji Artystycznej „Muzyczne laboratorium” którzy zaprezentowali dzieciom muzykę do polskich tańców narodowych .
Grając na skrzypcach i pianinie przedstawili dzieciom piękny repertuar muzyczny i zagrali: Poloneza, Mazura , Krakowiaka, Kujawiaka i Oberka.
 Dzieci miały takĹźe okazję poznać podstawowe kroki i figury  tych tańców oraz zatańczyć  i pobawić się przy akompaniamencie muzyków ,poznały równieĹź krótką historię i genezę polskich tańców narodowych.
Spotkanie z muzykami i żywy kontakt z muzyką sprawił wszystkim przedszkolakom dużo radości.