Archiwum aktualności na rok szkolny 2011/2012

Wystawa prac plastycznych dzieci, inspirowanych twórczością malarzy polskich

2012-06-21

W szatni przedszkolnej znajduje się obecnie wystawa prac plastycznych dzieci z grupy „Krasnoludków”, „Biedronek” oraz „Tańczących Ĺźabek”. Prace, wykonywane w ciągu całego roku, zainspirowane zostały twórczością malarzy polskich, m. in.: Stanisława Wyspiańskiego, Jana Matejki, Józefa Pankiewicza, Tadeusza Makowskiego, Wojciecha Kossaka, Danuty Muszyńskiej-Zamorskiej oraz Kingi Chrom.
Znajdziemy tu dzieła tworzone w róĹźnorodnych technikach, takich jak: rysunek węglem, kredką, malowanie farbą plakatową, malowanie na gazie, malowanie na lukrowanej powierzchni, puentylizm (kropkowanie) czy mozaika.

Zachęcamy do obejrzenia naszej małej galerii.

Wystawa prac plastycznych dzieci z Warsztatów twórczych –Mali Artyści

2012-06-17

W miesiącu czerwcu odbyła się w szatni przedszkolnej wystawa prac plastycznych dzieci z kółka plastycznego (II półrocze ),,Warsztaty twórcze –Mali Artyści’’.
Na wystawie znalazły miejsce dzieła o róĹźnorodnych technikach .
Mali artyści wykonali pracę ,,Kolorowy świat przedszkolaka, na dużym kartonie, za pomocą kredek.
DuĹźo radości dostarczyła dzieciom zabawa kolorowymi tuszami (rysowanie patykiem ,pędzlem ,rurką ,wacikiem ). Innym razem odbijając materiały o róĹźnej fakturze i barwiąc je w farbie dzieci wykonały kolorowy frotaĹź.
Inspirację do przedstawienia bibułkowych lilii wodnych dostarczył obraz Claude Moneta-Lilie wodne .Poranek.
A barwne cytrynowe mandale poprzedzone próbowaniem i oglądaniem za pomocą dotyku i węchu cytryn pobudziły zmysły małych artystów i zachęciły do spontanicznych i twórczych wypowiedzi na temat swoich prac.
Rozwijając sprawność manualną i wyobraĹşnię przestrzenną dzieci posługując się techniką origamii przestrzenne wykonały kurki i koguty , które w okresie wielkanocnym przystroiły szatnię przedszkolną a w miesiącu czerwcu podziwiano je na wystawie Warsztaty twórcze – Mali artyści .
Wszystkim dzieciom uczęszczającym na zajęcia plastyczne Ĺźyczę twórczego podejścia do nauki szkolnej i moĹźliwości rozwijania swoich talentów.
Barbara Iwicka

Policjanci z Komisariatu Wodnego z wizytą w naszym przedszkolu

2012-05-31
TuĹź przed zbliĹźającymi się wakacjami organizowane jest w naszym przedszkolu spotkanie z funkcjonariuszami policji z Komisariatu Wodnego w Krakowie. Ma ono na celu przypomnienie i utrwalenie z dziećmi podstawowych zasad bezpiecznego wypoczynku i korzystania z akwenów wodnych. Na spotkaniu w dniu 29.05.2012r przedszkolaki nauczyły się prawidłowo zakładać i zapinać kamizelki ratunkowe oraz przypomniały sobie kiedy wolno, a kiedy nie naleĹźy wchodzić do wody.
Jak zwykle na nasze dzieci w ogrodzie przedszkolnym czekała niespodzianka, którą policjanci przywieĹşli ze sobą- była to motorowa łódĹş policyjna do której panowie policjanci pozwolili wejść.