Archiwum aktualności na rok szkolny 2011/2012

„Występy mam ” i Zespołu Ludowego „Krakowiaczek” na pikniku przedszkolnym

2011-09-26

22.09.2011r na pikniku w ogrodzie przedszkolnym wystąpiły dzieci z Zespołu Ludowego „Krakowiaczek” , zaprezentowały wszystkim zgromadzonym taniec Krakowiak wraz z przyśpiewką „Mariackie hejnały” i harcami Lajkonika. Następnie swe umiejętności zaprezentowały mamy wraz z dziećmi ubrane w stroje krakowskie . Wykonały  układ taneczny Krakowiaka  do melodii „ Na Wawel , na Wawel” i „Płynie Wisła płynie”, zatańczyły równieĹź „Polkę podlaską”. Zespół Ludowy Krakowiaczek i występy mam przygotowała Pomykała Małgorzata.
Taneczne występy dzieci i mam spotkały się z dużą aprobatą , wprawiły wszystkich zgromadzonych w pogodny nastrój. Niewątpliwie aktywna postawa mam ich zaangaĹźowanie w przygotowanie do występów i chęć zrobienia przyjemności wszystkim dzieciom zasługuje na wielkie uznanie i jest wyrazem postawy rodzicielskiej godnej naśladowania, świadczy równieĹź o duĹźym  zaangaĹźowaniu w Ĺźycie przedszkola.

Festyn Rodzinny pod hasłem „Kolorowa Jesień”

2011-09-25
22. 09. 2011 r odbył się Festyn Rodzinny. Podczas spotkania dzieci z wszystkich grup zaprezentowały piosenki „Wszyscy są witam Was”, Hymn przedszkola”, piosenkę z pokazywaniem „Deszczyk” do której wykonania zostali zaproszeni Rodzice oraz piosenkę „Jesień”. Po ogólnym występie na scenie pojawił się znany wszystkim przedszkolny zespół „Krakowiaczek”. Na scenie w strojach krakowskich pokazały się równieĹź mamy dzieci z grupy V, które zaprezentowały taniec przygotowany na tę okazję. Po występach wszyscy przybyli Goście oraz dzieci korzystali z przygotowanych atrakcji min: dmuchanej zjeĹźdĹźalni, karuzeli, samochodzików, loterii fantowej. Wśród atrakcji nie zabrakło równieĹź warsztatów plastycznych w których rodzice wraz z dzieckiem wykonali portret „Pani Jesieni”.
Miła i wesoła atmosfera festynu, zachęciła do wspólnego biesiadowania przy akompaniamencie akordeonu. Zadowolenie rodziców oraz radość dzieci, było wyrazem udanej uroczystości.

Pierwsze dni w przedszkolu dzieci z grupy I ,,Krasnoludki"

2011-09-09
Minęło już parę dni od rozpoczęcia nowego roku szkolnego w naszym przedszkolu. Dla dzieci z najmłodszej grupy dni te były pełne wrażeń, emocji i przeżyć. Ale nasze maluszki nawet nie zauważyły, kiedy nawiązały nowe przyjaźnie i przyzwyczaiły się do pracujących w naszym przedszkolu pań. Dzień upływa miło i wesoło. Jest czas na naukę , zabawę i odpoczynek. ,,Krasnoludki" poznają codziennie nowe piosenki i zabawy, a chwile bez mamy i taty płyną szybko więc nie ma czasu na łzy i smutne minki.
Zapraszamy wszystkich do galerii zdjęć, aby zobaczyć jeden dzień z pobytu ,Krasnoludków" w przedszkolu.