Archiwum aktualności na rok szkolny 2014/2015

Quiz tematyczny pod hasłem ,,Bezpieczny Przedszkolak" w gr V

2015-06-24
24.czerwca 2015r odbył się w grupie V, quiz tematyczny pod hasłem " Bezpieczny przedszkolak". Wzorem lat ubiegłych straĹźnicy miejscy z Referatu Profilaktyki przeprowadzili w najstarszej grupie przedszkolnej quiz , który był sprawdzeniem wiadomości i umiejętności naszych przedszkolaków z wcześniej zdobytej wiedzy dotyczącej ogólnie pojętego bezpieczeństwa. Dwie konkurencyjne druĹźyny rywalizowały ze sobą udzielając prawidłowych odpowiedzi, bądĹş wykonując przydzielone im zadanie. Wszystkie poprawnie wykonane polecenia były punktowane wg wcześniej przyjętych kryteriów. Nad prawidłowym przebiegiem quizu czuwali straĹźnicy miejscy w osobie: straĹźnik aplikant Katarzyna Sroka oraz st.straĹźnik Jacek Gronowski którzy zasiedli w jury. Rywalizacja pomiędzy druĹźynami była emocjonująca, kaĹźda z grup starała się wypaść jak najlepiej. Po zakończeniu zadań i przeliczeniu punktów dla kaĹźdej druĹźyny komisja ogłosiła – remis. Ostatecznie okazało się , Ĺźe nie było przegranych. Całoroczna praca edukacyjno-profilaktyczna w zakresie bezpieczeństwa (m.in. cykliczne spotkania z przedstawicielami słuĹźb mundurowych i ratownikami medycznymi, pogadanki, filmy edukacyjne, zajęcia wychowawczo -dydaktyczne prowadzone przez nauczycieli) przyniosła oczekiwane rezultaty. Zorganizowany quiz udowodnił, Ĺźe przedszkolaki posiadają dużą wiedzę na tematy związane z bezpieczeństwem i umiejętności jej zastosowania. Quiz okazał się równieĹź dobrą formą nauki i utrwalenia wiadomości poprzez zabawę. Na zakończenie kaĹźdy z uczestników otrzymał drobny upominek.

Zabawy ze straĹźnikami miejskimi w ogrodzie przedszkolnym

2015-06-24

Koniec czerwca i zbliĹźające się wakacje to dobry czas dla przedszkolaków na przypomnienie sobie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Dlatego straĹźnicy miejscy przy pomocy dobrze znanego dzieciom zestwu ,,Autochodzik" utrwalali owe zasady podczas zabawy w ogrodzie przedszkolnym.

Mamy nadzieję, Ĺźe  cykliczne spotkania z przedstawicielami słuĹźb mundurowych i przekazywane przez nich wiadomości na temat bezpiecznych zachowań w róĹźnych sytuacjach i miejscach sprawią, Ĺźe wakacje będą dla wszystkich naszych przedszkolaków bezpieczne.

Zakończenie Roku i pożegnanie dzieci, idących po wakacjach do szkoły, w grupie „Tańczące Żabki”

2015-06-14
W dniu 11.06. 2015r. w grupie III „Tańczące Ĺťabki” odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku połączone z poĹźegnaniem dzieci idących od września do szkoły. Na uroczystość zaproszeni zostali Rodzice oraz Pani Dyrektor. Dzieci przedstawiły przygotowany program artystyczny, na który złoĹźyły się: inscenizacja, wiersze, piosenki, tańce. Były równieĹź Ĺźyczenia, wzajemne podziękowania, upominki. Rodzice zadbali równieĹź o słodkie chwile przy kolorowo udekorowanych stołach. Dziękujemy wszystkim rodzicom za współpracę. Szczególne podziękowania  kierujemy do mam które włączyły się w przygotowanie i pomoc w uroczystości. Przyszłym uczniom Ĺźyczymy samych sukcesów w szkole. Jak mówią słowa piosenki: „By przyjazny był Im świat. By w dzienniczku same piątki  przez najbliĹźsze kilka lat...” Niech w serduszkach pozostaną miłe wspomnienia z przedszkolnych lat. Wszystkim dzieciom gratulujemy wspaniałego występu i Ĺźyczymy Im wielu pozytywnych wraĹźeń podczas wakacyjnych wędrówek.