Archiwum aktualności na rok szkolny 2009/2010

Piknik związany z Unią Europejską

2010-06-28

Dnia 26.czerwca 2010r dzieci z,, grupy unijnej" - Biedronki wzięły udział w pikniku, który odbył się na zakończenie projektu współfinansowego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W programie imprezy organizowanej na terenie boiska Szkoły Podstawowej Nr 2 przy ul. Strzelców 5a przewidziano: zabawy ruchowo - taneczne, rodzinne konkursy dla małych i duĹźych z nagrodami. W trakcie zabawy czas umiliła między innymi maskotka Zoola.Do dyspozycji dzieci był dmuchany statek, zjeĹźdzalnia, kolejka elektryczna, karuzela, wata cukrowa, popcorn, gofry, słodycze.

Kierownikiem merytorycznym projektu jest pani Iwona Ĺťurkowska.

Jak wesoło bawiły się przedszkolaki i ich rodzice moĹźna zobaczyć w galerii zdjęć.

,,Rozśpiewane słoneczka" na rejsie statkiem po Wiśle

2010-06-22
Na zaproszenie rodziców Milenki M dzieci z grupy III ,,Rozśpiewane słoneczka"  uczestniczyły 21.06.2010r w rejsie statkiem po Wiśle.Na pokładzie statku ,,Nimfa" przywitała nas mała ,,Pani Kapitan" wraz z mamą. W czasie krótkiego oczekiwania na rejs dzieci zostały udekorowne kolorowymi plakietkami z wizerunkiem statku ,,Nimfa". Pierwszą część rejsu spędziliśmy na dolnym pokładzie gdzie czekała na nas niespodzianka w postaci ,,słodkiego poczęstunku". PóĹşniej przeszliśmy na górny pokład skąd podziwialiśmy piękne nadwiślańskie widoki i częstowaliśmy się napojami. Po zakończeniu rejsu skorzystaliśmy z okazji by odwiedzić ,,Smoka Wawelskiego" i wykonaliśmy przy jego podobiĹşnie pamiątkową fotografię.W drodze powrotnej do przedszkola wymienialiśmy swoje wraĹźenia na temat wycieczki. Była to z pewnością niezapomniana przygoda i fajnie spędzony czas.

Nasze przedszkolaki na ,,XII Spotkaniu z Piosenką Biesiadną" w DPS w Batowicach

2010-06-18

Dnia 16.06.2010r na zaproszenie Dyrekcji DPS w Batowicach grupka dzieci z naszego przedszkola uczęszczająca na co dzień na zajęcia zespolu ludowego; ,,Krakowiaczek" oraz zespołu  wokalno - instrumentalnego: ,,Wesołe nutki" wzięła udział w XII Spotkaniu z Piosenką Biesiadną  zorganizowanym na terenie tamtejszej placówki. Wśród osób zaproszonych znaleĹşli się przedstawiciele innych placówek m.in. wychowankowie Domu Dziecka w Sieborowicach, uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Krakowie oraz władze lokalne. Byli teĹź podopieczni wraz z opiekunami z zaprzyjaĹşnionych domów pomocy społecznej oraz gospodarze. Na estradzie kolejno prezentowały się grupy dzieci i młodzieĹźy w tym takĹźe nasi wychowankowie. Zespół ,,Wesołe nutki" oraz ,,Krakowiaczek" zaprezentowały program artystyczny, na który złoĹźyły się m.in. pokaz tańców tj Krakowiak, Mazur, kujawiak wraz z przyśpiewkami, gra na instrumentach perkusyjnych do podkładów muzyki klasycznej, śpiew indywidualny i zespołowy. Pomiędzy występami pozostałych uczestników wszyscy śpiewali piosenki biesiadne, wspólnie tańczyli oraz brali udział w konkursach. na dzieci czekał takĹźe słodki poczęstunek i napoje.

Spotkanie to było okazją nie tylko do zaprezentowania uzdolnień muzycznych naszych dzieci ale takĹźe dało moĹźliwość oglądnięcia występów innych młodych artystów. Przede wszystkim jednak było doskonałą lekcją tolerancji, empatii i zrozumienia dla osób starszych, chorych, niepełnosprawnych.