Archiwum aktualności na rok szkolny 2011/2012

Ratownicy medyczni w przedszkolu

2012-05-31
Drugi raz w tym roku szkolnym odwiedzili nasze przedszkole ratownicy medyczni. W spotkaniu tym, które odbyło się 28.05.2012 uczestniczyły dzieci z gr II,III,IV i V. Nasi goście omówili i przypomnieli przedszkolakom podstawowe wiadomości na temat udzielania pierwszej pomocy.Dzisiejsze zajęcia podobnie jak poprzednie prowadzone były w formie zabawy. Ratownicy przeprowadzili ćwiczenia praktyczne z dziećmi utrwalając jednocześnie zdobyte wiadomości.

Spotkanie ze straĹźnikami miejskimi

2012-05-02
Dnia 2.maja wszystkie dzieci przebywające w przedszkolu miały okazję uczestniczyć w spotkaniu ze straĹźnikami miejskimi.Spotkanie to odbywało się pod hasłem ,,Unikaj zagroĹźeń" W dostępny, przyjazny sposób w formie teatrzyku straĹźnicy przekazali  dzieciom informacje na temat potencjalnych zagroĹźeń jakie mogą na nich czekać podczas np.swobodnej zabawy. Dzieci klasyfikowały obrazki, opowiadały o nich, zawieszały w odpowiednim miejscu na planszy. Tego rodzaju sposób przekazywania wiadomości był z pewnością łatwiejszą formą zapamiętania przez dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Wycieczka dzieci z grup:"Tańczące Żabki","Biedronki" "Śladami Stanisława Wyspiańskiego"

2012-04-19
 W dniu 18. 04. 2012 r. dzieci z grupy II i III brały udział w wycieczce     pt "Śladami Stanisława Wyspiańskiego". Pani przewodnik przybliĹźyła przedszkolakom ciekawostki związane z malarzem. Dzieci zobaczyły kamienicę w której mieszkał nauczyciel Stanisława Wyspiańskiego, Jan Matejko, tablice pamiątkowe poświęcone malarzowi.    W kościele św. Franciszka z AsyĹźu uczestnicy wycieczki podziwiali 5 witraĹźy wykonanych wg projektu St. Wyspiańskiego m.in. ”Bóg Ojciec” Kilka witraĹźy zobaczyliśmy w Pawilonie Wyspiańskiego. DuĹźe wraĹźenie wzbudził u wszystkich zegar na dziedzińcu Collegium Maius. Przy melodii pieśni akademickiej Gaudeamus Igitur obejrzeliśmy przesuwające się figurki 6 postaci, w tym króla W. Jagiełły i królowej Jadwigi. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały legendy: „ Krakowskie gołębie”, „Skarby w Krzysztoforach”, „ Stańczyk”, „O św. Florianie”„ Stópka królowej Jadwigi”        Dzieci miały okazję zobaczyć wiele zabytków naszego miasta. Program wycieczki był bardzo bogaty. Wszystkie przedszkolaki zdobyły tytuł dzielnego wycieczkowicza.        Wycieczka poszerzyła wiadomości dzieci i była Ĺşródłem niezapomnianych wraĹźeń. Dziękujemy p. Małgorzacie Leks naszemu przewodnikowi.