Archiwum aktualności na rok szkolny 2007/2008

PoĹźegnanie starszakĂłw

2008-06-15
5.06.2008r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku szkolnego w oddziale gr IV - starszaków.,,Rozśpiewane słoneczka" juĹź od września rozpoczną nowy etap swojego Ĺźycia na szczeblu edukacyjnym. Ĺťyczymy im powodzenia w szkole i samych sukcesów.

Książeczka dla Domu Dziecka

2008-06-11

W dniach 14 – 30. 04. 2008r w naszym przedszkolu trwała zbiórka książek i kolorowanek dla dzieci z Domu Dziecka w Sieborowicach. Zwróciliśmy się do dzieci i rodziców z prośbą o czynne włączenie się do akcji, której hasło brzmiało: ,,SPRAWMY ABY DZIECI Z DOMU DZIECKA BYŁY SZCZĘŚLIWE”. Celem zorganizowanej zbiórki książek była umiejętność dzielenia się z drugim człowiekiem, kształtowanie wraĹźliwości, empatii, dobroci i troszczenia się o innych – tych, którzy nas potrzebują. Akcja ta spotkała się z duĹźym zrozumieniem całego środowiska przedszkolnego. Świadome celowości dzieci wraz z rodzicami chętnie przynosiły książeczki i kolorowanki.  Wszystkie książki były w bardzo dobrym stanie i o róĹźnej tematyce. W sumie udało się nam zebrać 127 książek i 38 kolorowanek. Zebrane dary przekazane zostały podopiecznym Domu Dziecka w dniu 19.05.2008r.

Wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji bardzo serdecznie dziękujemy.

Przedszkolaki w Nowohuckim Centrum Kultury

2008-05-22

II Nowohucki Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci Przedszkolnych

Chcąc poznać kraje unijne, ich kulturę oraz tradycje, nauczyciele oraz przedszkolaki z terenu Nowej Huty przygotowali występy artystyczne. Dzieci poznawały kulturę, historię oraz tajemnice europejskich miast i postanowiły przedstawić to w tym przeglądzie organizowanym na terenie naszego miasta. Wsród 36 zaproszonych do NCK przedszkoli z terenu Nowej Huty było równieĹź Przedszkole nr 115, które reprezentowała gr IV ,,Rozśpiewane słoneczka".