Archiwum aktualności na rok szkolny 2012/2013

Soliści „Wesołych nutek” na występach

2013-05-10
Dnia 09.05.13 odbyły się eliminacje XXII Konkursu Piosenki: „Przedszkolaki śpiewają”, organizowanego przez Centrum MłodzieĹźy im.H.Jordana w Krakowie (filia ul.Krupnicza 38)
Nasze przedszkole reprezentowało troje solistów z zespołu wokalno – instrumentalnego : „Wesołe nutki”. KaĹźdy solista zgodnie z regulaminem prezentował jedną piosenkę. Jako pierwszy wystąpił Jakub K, który zaśpiewał piosenkę: „Zielone ufoludki”. Po nim swoje umiejętności wokalne zaprezentowała Malwina Sz w piosence: „Słoneczne zwyczaje”. Jako trzeci wyszedł na scenę Miłosz J i zaśpiewał piosenkę: „Przedszkole drugi dom”. Dla dwójki tych dzieci był to pierwszy taki występ poza przedszkolem i okazał się udanym debiutem.Po występach dzieci otrzymały słodki upominek oraz pamiątkowy dyplom za wzięcie udziału w tym konkursie. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 13.05.13, a finałowy koncert laureatów odbędzie się dnia 28.05.13 w siedzibie CM.
Prowadząca zespół: Renata Pietkiewicz serdecznie dziękuje rodzicom ww dzieci za pomoc w przygotowaniu swoich pociech do tego konkursu.

Udział reprezentantek z grupy V w Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim pt. „Zabawna Kraina Juliana Tuwima”

2013-05-09
W dniu 8.05.2013 r. Martynka R. i Justynka P. z grupy V „Smerfy” wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim pt. „Zabawna Kraina Juliana Tuwima” Organizatorem konkursu było Samorządowe Przedszkole nr 151 w Krakowie. Dziewczynki godnie reprezentowały nasze Przedszkole recytując wiersz pt. „Słoń Trąbalski ”Nasze Smerfetki śmiało wystąpiły przed szacownym Jury i publicznością. Zostały nagrodzone gromkimi brawami, dyplomami, książkami i słodyczami. Dziewczynki wykazały się talentem recytatorskim jak równieĹź dużą wiedzą, odgadując zagadki związane z twórczością poety. Niespodzianką był występ nauczycielek z Przedszkola nr 151 które zaprezentowały wiersz pt „Rzepka”. Konkurs przyniósł wszystkim uczestnikom wiele radości. Twórczość Juliana Tuwima jest pełna humoru. Od lat, wiersze poety, wywołują uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych. Czekamy na wyniki. Gratulujemy naszym aktorkom, Ĺźycząc Im dalszych sukcesów. Ewa Fałek.

Zespół Ludowy „Krakowiaczek” na konkursie muzyczno- tanecznym

2013-05-06
26.04.2013r  Dzieci z Zespołu Ludowego Krakowiaczek brały udział w III edycji konkursu muzycznego „Przyśpiewki i przekomarzanki na ludową nutę” organizowanej przez Samorządowe Przedszkole nr 64 w Krakowie przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 5 na os. Oświecenia . Dzieci w strojach krakowskich pięknie zaprezentowały program artystyczny złoĹźony z przyśpiewki pt.
„ Mariackie hejnały”, harców Lajkonika i tańca Krakowiaka .Występ bardzo podobał się publiczności co wyrazili gromkimi brawami . Po występach na dzieci czekał słodki poczęstunek i pamiątkowy dyplom za udział w konkursie.
Do występów dzieci przygotowała nauczycielka Pomykała Małgorzata .