Archiwum aktualności na rok szkolny 2010/2011

Występ Zespołu Ludowego „Krakowiaczek” na XII MAŁOPOLSKIM PRZEGLĄDZIE TAŃCA LUDOWEGO KRAKOWIACZEK 2011 „O KRAKOWSKĄ CZAPKĘ” Organizowanym przez Ośrodek Kultury im. Cypriana K. Norwida os. Górali 4

2011-05-12

11.05.2011r Dzieci  z  Przedszkolnego  Zespołu  Ludowego „Krakowiaczek” przygotowane przez Pomykałę Małgorzatę występowały na XII Małopolskim Przeglądzie Tańca Ludowego Krakowiaczek 2011 „O krakowską czapkę” w Ośrodku Kultury na os. Górali. Zaprezentowały się pięknie w strojach krakowskich tańcząc układ taneczny Krakowiak wraz z przyśpiewką „Mariackie hejnały” i harcami Lajkonika. Po występach dzieci miały okazję oglądać tańce wykonywane przez innych uczestników przeglądu. Niewątpliwie udział w takiej uroczystości był dla dzieci duĹźym przeĹźyciem artystycznym i kulturalnym oraz okazją do wymiany doświadczeń i zgłębienia wiadomości na temat naszego folkloru.

Soliści „Wesołych nutek” na XV Małopolskim Konkursie Piosenki: „Przedszkolaki śpiewają”.

2011-05-11

Dnia 10.05 .11 pięcioro dzieci z zespołu wokalno – instrumentalnego; „Wesołe nutki” wzięło udział w eliminacjach XV Małopolskiego Konkursu Piosenki; „Przedszkolaki śpiewają”, zorganizowanego przez Centrum MłodzieĹźy

w Krakowie przy ul. Krupniczej . Zgodnie z regulaminem kaĹźdy artysta reprezentujący naszą placówkę śpiewał jedną piosenkę,

Ania B. zaśpiewała piosenkę: „Przedszkole drugi dom”, Justynka K. zaprezentowała piosenkę; „Słoneczne zwyczaje”, Mateusz L zaśpiewał piosenkę: „Zielone ufoludki”, Aleks Z. - „Piękna Polska cała”, a Szymon D. - „Las zielony”. Wszystkie dzieci po swoich występach otrzymały duĹźe brawa od jurry , pamiątkowe dyplomy za udział i „słodką niespodziankę”.

Serdecznie dziękujemy mamie Mateusza L. oraz tacie Aleksa Z. za pomoc
w wyjeździe na tę uroczystość.

Soliści i zespołu: „ Wesołe ;nutki” na XVI Przeglądzie Dorobku Artystycznego Przedszkoli.

2011-05-11
Dnia 11.05.11 troje solistów zespołu: „Wesołe nutki” reprezentowało naszą placówkę , występując na XVI Przeglądzie Dorobku Artystycznego Przedszkoli w DK „Dom Harcerza” ul. Lotnicza 1 w kategorii „soliści”. KaĹźdy mały artysta, zgodnie z regulaminem prezentował jedną piosenkę. Julka O. zaśpiewała piosenkę: „Bo ja mam psa” , Mateusz L. „Maszeruje wiosna”, Szymon D.

„W lesie”. Wszyscy występujący byli ubrani w stroje nawiązujące do treści swoich piosenek.

Szczególne uznanie w oczach jurry zyskał występ Julki O. Zdobyła ona w tym konkursie II miejsce.

Cieszy fakt, iĹź jest to kolejne miejsce punktowane tej dziewczynki.
Gratulujemy małej artystce i jej rodzicom!!!!!!