Archiwum aktualności na rok szkolny 2009/2010

PIKNIK RODZINNY pod hasłem ZNAMY I LUBIMY POLSKICH POETÓW

2010-06-14
10.06.2010r w ogrodzie przedszkolnym odbył się piknik rodzinny z udziałem rodziców i dzieci ze wszystkich grup pod hasłem ,,Znamy i lubimy polskich poetów". dzieci z poszczególnych grup w odświętnych strojach recytowały wiersze J. Tuwima i J. Brzechwy m in: ,,Bambo", ,,Okulary", ,,SkarĹźypyta", ,,Zoo", ,,Ptasie radio" i inne oraz śpiewały piosenki z repertuaru Akademii Pana Kleksa ,,Kaczka dziwaczka", ,,Dzik" , ,,Leń"  i wykonywały róznorodne tańce. Nie zabrakło równieĹź wiersza o mamie. Na zakończenie pikniku w pięknych strojach krakowskich wystąpił przedszkolny Zespół Ludowy ,,Krakowiaczek" pod kierunkiem nauczycielki Pomykały Małgorzaty, z repertuarem tańców narodowych: Krakowiak, Kujawiak i mazur. Niespodzianką dla wszystkich zgromadzonych gości były występy rodziców dzieci z grupy I którzy recytowali wiersze J.Tuwima i J. Brzechwy przygotowani przez koleĹźankę E.Fałek i mamy przebrane w stroje krakowskie które przygotowane przez koleĹźankę Pomykałę Małgorzatę zatańczyły taniec Krakowiak do melodii ,,Płynie Wisła płynie" i ,,Na Wawel na Wawel".Na pikniku gościły takĹźe dzieci z chóru szkolnego które pod okiem pani rytmiczki przygotowały czeskie piosenki. Następnym punktem pikniku były inne atrakcje tj. Loteria fantowa, Karuzela, Dmuchana zabawka, grill, stoisko ze słodkościami i napojami. Na zakończenie dzieci z zespołu wokalno - instrumentalnego ,,Wesołe nutki" prowadzonego przez nauczycielkę Renatę Pietkiewicz umilały gościom czas róĹźnorodnymi piosenkami. Całemu piknikowi towarzyszyła miła i rodzinna atmosfera.

,,Tańczące żabki" z przedstawieniem pt ,,Na łące"

2010-06-03
02.06.2010r dzieci 4-letnie z grupy II ,,Tańczące Ĺźabki" przygotowane przez nauczycielkę Małgorzatę Pomykałę w pięknych strojach przedstawiających narratora wiosnę,przyrodę oraz owady: pszczółki, muchy, mrówki, motylki, ptaszka przedstawiły zaproszonym gościom (dzieciom z innych grup) inscenizację pt. ,,Na łące" a następnie zaśpiewały piosenkę ,,Wiosenny bal" i wykonały taniec do melodii z piosenki. Całemu przedstawieniu towarzyszyła muzyka relaksacyjna. Dzieci wykazały się duĹźymiumiejętnościami aktorskimi i niewątpliwie sprawiły wiele przyjemności wszystkim uczestnikom przedstawienia.

Soliści zespołu ,,Wesołe nutki" na kolejnych występach

2010-05-19

Dnia 17.05.10 na terenie Samorządowego Przedszkola nr 64 w Krakowie odbył się konkurs piosenki pod hasłem: ,,Polskie miasta w piosence". Konkurs rozpoczął sie od przywitania wszystkich uczestników, przedstawienia członków komisji oceniającej występy przedszkolaków. Następnie dzieci miały moĹźliwość tzw ,,rozśpiewania się" poprzez ćwiczenia emisji głosu prowadzone pod kierunkiem śpiewaczki opery krakowskiej. W części właściwej miały miejsce wystepy poszczególnych przedszkolaków. Zgodnie z regulaminem do konkursu mogło przystąpić maksymalnie czterech przedstawicieli z kaĹźdego przedszkola i zaprezentować po jednej piosence, której tematyka wiąże się z hasłem konkursu. Naszą placówke reprezentowało czworo dzieci o szczególnych uzdolnieniach muzycznych, uczęszczających na co dzień na zajęcia zespołu: ,,Wesołe nutki" działajacego w naszym przedszkolu.

Julka O zaśpiewała piosenkę: ,,Stare miasto Kraków", Natalka L zaprezentowała piosenkę: ,,Polska", Aleks Z zaśpiewał piosenkę: ,,Kto w Toruniu mieszka", a Szymon D ,,Płynie Wisła płynie". KaĹźdy z uczestników miał przygotowany strój, który nawiązywał do treści prezentowanej piosenki.

Po występach artyści zostali zaproszeni na poczęstunek. Zaraz po nim odbyło się spotkanie ze śpiewaczką, która opowiedziała dzieciom o swojej drodze do kariery, a następnie zaśpiewała piosenkę o naszym mieście.

Dzieci na zakończenie tej uroczystości otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział, a nauczyciele podziękowania za przygotowanie dzieci do tego konkursu. Obecnie wszyscy oczekujemy na ogłoszenie wyników przez organizatorów.

ZNAMY JUĹť WYNIKI KONKURSU !!!!!

I miejsce zajęli: Natalia Lis i Aleks Zagól

II miejsce Julia Orłowska