Archiwum aktualności na rok szkolny 2009/2010

Występy rodziców z grupy I ,,Krasnoludki" podczas pikniku rodzinnego

2010-06-14

W czwartkowe popołudnie 10.06.2010r podczas pikniku rodzinnego, który odbył się w ogródku naszego przedszkola, miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Rodzice dzieci z grupy I ,,Krasnoludki" zamienili się w zwierzątka z ,,ZOO" pana J. Brzechwy. Organizatorka tego występu nauczycielka Ewa Fałek jako pierwszego, chcąc nie narazić się królowi zwierząt zaprosiła lwa czyli tatę Damianka. Po prezentacji wiersza kolejno wystapiły inne zwierzęta: Pantera czyli mama Bartusia, rodzina Kangurów czyli tata i starszy brat Filipka, Ĺťółw, który chciał pojechać koleją, lecz...koleje nie tanieją, czyli mama Mieszka. Dzik czyli mama Justynki oraz Krokodyl - prosto z Nilu czyli mama Kubusia. Rodzice przygotowali równieĹź rekwizyty.

Organizatorka podziękowała aktorom za przygotowanie przedstawienia za ich odwagę. Widzowie podziękowali za emocje, gromkimi brawami. Przedstawienie to było dedykowane wszystkim dzieciom ! Występ dostarczył zarówno małym jak i duĹźym  widzom wiele radości i wraĹźeń. Dobrą zabawę mieli równieĹź sami aktorzy. Jeszcze raz dziękuję Państwu za zaangaĹźowanie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Ewa Fałek

Zespół ludowy ,,KRAKOWIACZEK" na pikniku rodzinnym

2010-06-14
10.06.2010r w ogrodzie przedszkolnym odbył się piknik rodzinny pod hasłem ,,Znamy i lubimy polskich poetów" na którym wystąpiły dzieci z przedszkolnego Zespołu Ludowego ,,Krakowiaczek" prowadzonego przez nauczycielkę Pomykałę Małgorzatę. W pięknych strojach krakowskich zatańczyły trzy tańce narodowe: Krakowianka, Kujawiaka wraz z przyśpiewką i Mazura. Wykonane przez dzieci układy taneczne wprawiły wszystkich w radosny nastrój, a gromkie brawa po występach niewątpliwie były wyrazem podziwu dla umiejętności dzieci.

Rodzice dzieciom na pikniku rodzinnym

2010-06-14
10.06.2010r mamy dzieci uczęszczających do naszego przedszkola zatańczyły dla dzieci i wszystkich zgromadzonych na pikniku taniec Krakowiak w strojach krakowskich do melodii ,,Na Wawel na Wawel" i ,,Płynie Wisła płynie". Udział mam w pikniku był pomysłem nauczycielki Pomykały Małgorzaty, która prowadzi Zespół ludowy ,,Krakowiaczek" i przygotowała dla mam układ choreograficzny. Niewątpliwie pokaz tańca w wykonaniu mam spodobał się zgromadzonej  publiczności i był dużą niespodzianką dla wszystkich obecnych na pikniku.