Archiwum aktualności na rok szkolny 2008/2009

XII Przegląd Twórczości Artystycznej Grup Przedszkolnych i Teatrzyków Rodzinnych ,,Brzechwałki 2009"

2009-05-29
W dniu 28 maja 2009 w Domu Kultury im. C.K. Norwida na os. Złotego Wieku w Krakowie odbył się XII Przegląd Twórczości Artystycznej Grup Przedszkolnych i Teatrzyków  Rodzinnych ,,Brzechwałki 2009". W przeglądzie wzięły udział dzieci z grupy ,,Tańczące Ĺťabki" z naszego przedszkola. Starszaki przedstawiły bajkę ,,Czerwony Kapturek" wg Ch.Perraulta. Na przedstawienie złoĹźyły się: zabawne dialogi, piosenki, zabawa i taniec. Dużą rolę w przedstawieniu mają równieĹź kostiumy.Dziękujemy rodzicom za pomoc w ich przygotowaniu. Nasi aktorzy jak zwykle śmiało wystąpili przed szacownym jury oraz kolegami z innych przedszkoli. Były zdyscyplinowane, znały swoją rolę, a zarazem była to dla młodych aktorów świetna zabawa. Szczególny podziw wzbudziła gra Gabrysi występującej w roli Czerwonego Kapturka oraz Marcina w roli wilka. Marcin za wspaniałą grę otrzymał wyróĹźnienie oraz nagrodę. Jesteśmy z niego dumni. Wszystkim aktorom należą się gratulacje i brawa. Ciekawe kto z nich wybierze w przyszłości tę drogę do sukcesu. Trzymamy kciuki.

Zespół ,,Wesołe Nutki" na Przeglądzie Dorobku Artystycznego Przedszkoli

2009-05-26

Dnia 12.05.2009 dzieci z zespołu wokalno- instrumentalnego : ,,Wesołe Nutki"wystąpiły na XIV Przeglądzie Dorobku Artystycznego Przedszkoli, zorganizowanym przez DK,,Dom Harcerza" w Krakowie ul. Lotnicza 1.Nasze przedszkolaki zaprezentowały się w 3 kategoriach:

-soliści

-zespoły wokalne

-orkiestry

W pierwszej kategorii wystąpiło dwoje dzieci: Natalia L z gr III oraz Adam Cz. z gr IV. Kazde z nich zaśpiewało jedną piosenkę ,,Maszeruje wiosna", ,,Przyjaciele". W karegorii ,,zespoły wokalne", dzieci zaśpiewały dwie piosenki: ,,Polska" oraz ,,Przedszkole drugi dom". Śpiewowi towarzyszyła gra na instrumentach perkusyjnych. W kategorii ,,orkiestry" zaprezentowana została instrumentacja dwóch utworów: ,,Country Dance" oraz ,,Marsz Radetzkiego" J. Straussa.Dnia 22.05.09 odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów dla laureatów tego przeglądu. Wśród nich znalazły się ,,Wesołe Nutki". Dzieci z naszego przedszkola zdobyły II miejsce w kategoriach: zespoły wokalne i orkiestry.

Wycieczka do zaprzyjaźnionego przedszkola w Wołowicach

2009-05-23
Czwartkowy ranek 21.05.2009r przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Nastroje i humory wszystkim dopisywały, bo to właśnie na ten dzień zaplanowaliśmy wycieczkę autokarową do zaprzyjaĹşnionego przedszkola w Wołowicach. Punktualnie o 9:15 wyruszyliśmy w podróĹź. Droga minęła nam dość szybko i co waĹźne bez Ĺźadnych przykrych niespodzianek. Przedszkolaki z Wołowic nie mogły się juĹź na nas doczekać. Zaraz po dotarciu na miejsce rozpoczęły się wspólne zabawy w ogrodzie przedszkolnym w którym jest wiele ciekawych urządzeń do wspinania, zjeĹźdĹźania, huśtania itp - takich jakich w naszym przedszkolnym ogrodzie nie ma. Kiedy zabawy na świeĹźym powietrzu zmęczyły niektórych, moĹźna było odpocząć na kocyku w cieniu. Był teĹź czas na to, aby zjeść na ,,zielonej trawce" (jak na wycieczce przystało) pyszną droĹźdĹźówkę i napić się herbatki. Wszystko to smakowało wyśmienicie. Ale to co dobre szybko się kończy i nadszedł czas na powrót do Krakowa. Przed wyjazdem z Wołowic zaprosiliśmy dzieci i personel z rewizytą do naszego przedszkola.Obiecali Ĺźe w czerwcu nas odwiedzą. Mamy nadzieję, Ĺźe wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni i szczęśliwi.Zdjecia z naszego wyjazdu moĹźna ogladać w zakładce,,galeria".