Archiwum aktualności na rok szkolny 2008/2009

PoĹźegnanie starszakĂłw

2009-06-22

Dnia 2.06.2009r w naszym Przedszkolu odbyło się uroczyste poĹźegnanie dzieci z gr IV które juĹź po wakacjach zasiądą w szkolnych ławkach. Na uroczystość zaproszeni zostali rodzice dzieci, pani dyrektor, panie kucharki. pani Zosia. Nasze starszaki zaprezentowały program artystyczny na który złoĹźyły się: Bajka ,,Czerwony Kapturek", taniec, wiersze i piosenki. Były w nich ciepłe słowa od dzieci dla wszystkich pracowników przedszkola. Dzieci z gr III poĹźegnały swoich starszych kolegów wierszem i kwiatami.Nasze ,, Tańczące Ĺťabki" otrzymały równieĹź kolorowe dyplomy i upominki.Ĺťyczenia na dalszą drogę skierowane do dzieci i ich opiekunów przekazały: pani dyrektor oraz nauczycielki grupy. Miłym akcentem było podziękowanie od rodziców kierowane do pani dyrektor oraz nauczycielek. Rodzice mogli obejrzeć swoje pociechy na zorganizowanej wystawie zdjęć, przedstawiających wybrane wydarzenia. Na zakończenie uroczystego spotkania wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia. Będzie nam brakowało naszych radosnych, pełnych energii i pomysłów sześciolatków. Ĺťyczymy im samych sukcesów.

Podziękowanie za zbiórkę książek dla szpitala

2009-06-22

Dziękujemy serdecznie wszystkim dzieciom i ich opiekunom za wzięcie udziału w akcji ,,książeczka dla szpitala", akcji wielkich serduszek! Dzięki Wam chore dzieci przebywające w szpitalu w Prokocimiu łatwiej zniosą trudy choroby. Organizatorem zbiórki na terenie przedszkola była nauczycielka gr IV Ewa Fałek.

Piknik Rodzinny

2009-06-02
Dnia 26.05.2009 w naszym przedszkolu został zorganizowany piknik rodzinny dla rodziców i dzieci pod hasłem ,,Lubimy bawić się razem - prezentacje piosenek i tańców pochodzących z róĹźnych krajów Europy" .Piknik rozpoczął się występami dzieci z poszczególnych grup. GrI Krasnoludki przedstawiły program o Grecji, dzieci z gr IA Biedronki przeniosły wszystkich uczestników pikniku do słonecznej Italii. Następnie gr II Rozśpiewane Słoneczka zaprezentowała piosenkę i taniec nowoczesny do muzyki ABBY ze Szwecji. Gr III Smerfy wystąpiła z programem o Holandii. Starszaki czyli Tańczące Ĺťabki przybliĹźyły wszystkim tańcami i piosenką Francję. Na zakończenie występów swoje umiejętności zaprezentował zespół ,,Wesołe Nutki" prowadzony przez panią Renatę Pietkiewicz. W pikniku wzięli takĹźe udział straĹźacy ze StraĹźy PoĹźarnej przy os. Zgody, którzy przyjechali do nas wozem straĹźackim i udostępnili go dla wszystkich uczestników pikniku. Dzieci i rodzice mogli podziwiać sprzęt straĹźacki i posłuchać wypowiedzi straĹźaków na temat ich pracy. Gośćmi pikniku byli równieĹź ratownicy medyczni którzy prezentowali zasady postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy. Miłą atrakcją pikniku był kącik kulinarny z grillem, napojami i słodkim poczęstunkiem.