Archiwum aktualności na rok szkolny 2014/2015

Wycieczka dzieci z grup: „Tańczące Żabki", „Smerfy" „Śladami krakowskich malarzy: Jana Matejki i jego ucznia Stanisława Wyspiańskiego"

2014-09-25

W dniu 24. 09. 2014 r. dzieci z grup: III i V brały udział w wycieczce pt. „Śladami krakowskich malarzy: Jana Matejki i jego ucznia Stanisława Wyspiańskiego" Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z miejscami związanymi z twórczością malarzy, jako inspiracji do rozmów i prac plastycznych. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć pomnik Jana Matejki znajdujący się na Plantach oraz kamienicę na ul. Floriańskiej w której mieszkał Jan Matejko. Pani przewodnik przybliĹźyła przedszkolakom ciekawostki związane z malarzem. W pobliĹźu Kościoła Mariackiego dzieci zobaczyły tablicę pamiątkową poświęconą Stanisławowi Wyspiańskiemu. Mieściła się tu kamienica w której St. Wyspiański napisał część dzieła „Wesele” DuĹźe wraĹźenie na uczestnikach wycieczki zrobiły witraĹźe w Pawilonie Wyspiańskiego. W kościele św. Franciszka z AsyĹźu wszyscy podziwiali 5 witraĹźy wykonanych wg projektu Stanisława Wyspiańskiego m.in. „Bóg Ojciec”. Na koniec Pani przewodnik pokazała przedszkolakom dziedziniec Collegium Maius. Z ogromnym zainteresowaniem dzieci obejrzały zegar na dziedzińcu. Przy melodii pieśni akademickiej Gaudeamus Igitur o godzinie 11.00 pojawiły się przesuwające się figurki 6 postaci, w tym króla Wł. Jagiełły i królowej Jadwigi. Wycieczka była równieĹź okazją do podziwiania takich zabytków, jak: Barbakan, Brama Floriańska, Rynek naszego miasta, Kościół Mariacki, Sukiennice. W czasie zwiedzania przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały legendy: „ O św. Florianie, patronie Krakowa i straĹźaków”; „ Krakowskie gołębie”; „Lajkonik”; „ Stańczyk”. Program wycieczki był bardzo bogaty. Wszystkie przedszkolaki zasłuĹźyły na tytuł dzielnego wycieczkowicza. Wycieczka poszerzyła wiadomości dzieci i była Ĺşródłem niezapomnianych wraĹźeń. Dziękujemy pani Małgorzacie Leks, naszemu przewodnikowi.

Występy Smerfów na „Spotkaniach Bieńczyckich ”

2014-09-08
Dzieci z grupy V – Smerfy pod opieką pani Reni i pani Małgosi zostały zaproszone do udziału w Spotkaniach Bieńczyckich – imprezie plenerowej organizowanej przez Radę Dzielnicy XVI. Odbyła się ona przy MDK im.J.Korczaka, os. Kalinowe 18 w Krakowie, dnia 07.09.14 ( niedziela)
Na scenie swoje umiejętności artystyczne prezentowały dzieci ze szkół i przedszkoli tej dzielnicy Krakowa.
Nasze przedszkole reprezentowało 13 dzieci z grupy V, których rodzice zadeklarowali chęć udziału w tym artystycznym przedsięwzięciu. Przedszkolaki z  „Wesołej Krainy Twórczości” zaprezentowały program artystyczny, na której złoĹźyły się:
Piosenka: „Dobry dzień”
Taniec: „Czekolada”
Instrumentacja utworu; „Annen Polka” wraz z układem tanecznym
Gratulujemy małym artystom kolejnych doświadczeń scenicznych.
Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom, którzy przybyli na tę uroczystość.