Przedszkole nr 115 w Krakowie - artyku³y

Wesoła Kraina Twórczości

Rada pedagogiczna

XXI wiek obok szeregu wyzwań jakie stawia przed nami budzi teĹź pewne lęki i obawy.Są one związane z narastającą falą ageresji i przemocy.Dziecko niemal codziennie spotyka się z róĹźnymi jej przejawami. Nieświadomie wchodzi w świat, któremu obce są wartości piękna, prawdy i dobra. Czy jest takie miejsce, w którym te wartości moĹźna odnależć? Niewątpliwie sztuka jest tą dziedziną Ĺźycia, w której odkrywamy wartości tego wszystkiego, co nas otacza. Kontakt z nią jest więc okazją dla naszych dzieci do zaistnienia w świecie harmonii i piękna. W Wesołej Krainie Twórczości umoĹźliwiamy naszym dzieciom obcowanie z prawdziwą sztuką, a akceptując takie wartości edukacyjne jak: twórczość, ekspresja, odczuwanie, przeĹźywanie, rozumienie, dialog i współdziałanie dajemy szansę jej współtworzenia. Nasze przedszkolaki są odbiorcami sztuki i chętnie uzewnętrzniają dziecięce przeĹźycia i uczucia w plastyce, muzyce, tańcu, śpiewie oraz sztuce teatralnej. Dzieci z Wesołej Krainy Twórczości są kreatywne i wraĹźliwe na piękno współczesnego świata.Plastyka, teatr, muzyka i literatura to wielki skarbiec wartości, który wykorzystujemy w naszej pracy pedagogicznej.